Każdy fizjoterapeuta powinien być jednocześnie wybitnym anatomem – znać wszystkie struktury kostne, mięśniowe, powięziowe i nerwowe u człowieka i umieć je odszukać – nie tylko na obrazku, ale na prawdziwym pacjencie. Jest to o tyle trudne, że wszystkie te struktury są ukryte pod warstwą skóry i tłuszczu. Fizjoterapeuta diagnozując dolegliwości nie może bazować na orientacyjnym lokalizowaniu problemów „na oko”. Powinien mieć doskonałe zdolności palpacyjne – czyli umieć wyczuć konkretne struktury przez dotyk.
Co da mi kurs?
Anatomia palpacyjna kurs pozwoli wszystkim fizjoterapeutom poznać w praktyce, co znaczy diagnozowanie pacjenta na podstawie dotyku. Ćwiczenia z anatomii palpacyjnej pozwolą:
-poznać anatomię ciała człowieka,
-umieć lokalizować węzły chłonne,
-poznać przebieg nerwów,
-lokalizować struktury kostne, mięśniowe i ich uszkodzenia.
Dlaczego kursy anatomii palpacyjnej?
Studia pozwolą nam poznać dokładnie ciało człowieka i zawód fizjoterapeuty, jednak potrzeba wielu godzin faktycznego dotykania i badania konkretnych struktur, by nauczyć się je wyczuwać pod palcami. Dlatego anatomia palpacyjna kurs jest niezbędny dla każdego początkującego fizjoterapeuty, by nabrał wprawy w diagnozowaniu przypadków.